Antonino.Milicia píše: ↑14 led 2022, 22:28
Třeba aby se Rusové cítili trošku více vtaženi do západní politiky a neměli takové puzení hrozit útokem na Ukrajinu?
Milý pane Milicio, zdá se, že některé skutečnosti jsou Vám zcela utajeny, jinak byste nenapsal takovou hloupost.
Rusko se v západní politice velmi aktivně angažuje. I na české politické scéně. Proputinovská stanoviska některých českých stran a politiků nejsou jen záležitostí naivních, užitečných a nezištných lidí, svou přirozeností toužících po vládě silné ruky. Zahraniční strategií putinského režimu je záměrně vytvářet chaos a konflikty, a posléze zájmový prostor ovládnout nabídnutím "jistoty". Proto putinovci finančně i jinak podporují jak strany "extrémní pravice", tak "extrémní levice", tj. populisty, fašisty, komunisty aj. Mezi Putinovi významné stratégy patří např. pan Surkov, který postmoderní ideu "mnoha pravd" aplikoval na politiku. Když neexistuje pravda, pak neexistuje ani lež. To je pro Rusko, které navazuje na tradičně prolhaný sovětský režim a jeho lživou propagandu, velmi výhodné. Putinovci nelžou - jen mají "svou pravdu". Ve světě, kde pravda neexistuje, je možné všechno. V takovém světě nejistot se nedá dobře žít. A proto se lidé snadno přimknou ke Spasiteli, který jim tu Pravdu a Jistotu poskytne.
Jelikož jsou Piráti veřejností vnímáni především jako specialisté na informační sítě a moderní technologie, měli by představit jasnou koncepci, jak se proti záměrnému vytváření informačního chaosu (nejen) ze strany Ruska bránit. Rusko bez nejmenších výčitek záměrně šíří po internetu kvanta lží, kterým řada lidí z nejrůznějších důvodů věří. Cenzura ovšem není dobré řešení.
Předpokládám, že pan Lipavský není trumbera, který by chtěl Rusko vtahovat do evropské politiky, aby se necítilo "ukřivděno". Rusové věří (a věří tomu převážně rádi) řadě mýtů, a jejich pocit ukřivděnosti je chronický a nevyléčitelný. Od takového "pacienta" je třeba se spíše odstřihnout a držet ho v karanténě až do doby, dokud se neobjeví známky vyléčení. Zvlášť to platí u "pacienta", který se snaží svou "nákazu" záměrně šířit.
S Putinovým Ruskem je možná jen jediná diplomacie - na vládní úrovni z pozice síly.
A pak je možná ta drobná diplomacie - na poli osobních a kulturních vztahů mezi občany.
Co se týče Ukrajiny, je zcela jisté, že Rusko ji chce pohltit. Chtělo to udělat už před osmi lety, ale nepočítalo s tak rozhodným odporem Ukrajinců. Tajná podvratná operace, která počítala se širokým zapojením domácího obyvatelstva se podařila jen z menší a symbolické části. Přitom má vedení současného Ruska na rukou krev 14.000 lidí, kteří v důsledku jeho válečných operací zemřeli.
Rusko je jasný agresor, který v Evropě vede skutečnou i virtuální válku.
Podle toho by se měla zahraniční politika Pirátů řídit.