Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Ano

181
69%

Ne

73
28%

Zdržuji se

7
3%
 
Celkem hlasujících: 261 - Celkem hlasů: 261

Uživatelský avatar
Jana.Leitnerova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 325
Registrován: 19 bře 2016, 16:08
Profese: radní - sociální a rodinná politika JMK
Dal poděkování: 289 poděkování
Dostal poděkování: 812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Příspěvek od Jana.Leitnerova »

Jan.Tempel píše: 23 lis 2023, 14:15
Jana.Leitnerova píše: 23 lis 2023, 13:33
Jan.Tempel píše: 23 lis 2023, 10:14

Ahoj @Jana.Leitnerova zajímal by mě tvůj názor na využívání platforem třetích stran pro vnitrostranickou komunikaci.

Honzo, díky za dotaz. Osobně jsem ráda, že pro oficiální sdílení zápisů, diskuse a formální jednání máme Fórum OFFTOPICačkoli UX není na nejvyšší úrovni, co si budem! a našla jsem po dlouhých týdnech zalíbení i v Zulipu OFFTOPICpřirovnala bych to k olivám, k těm jsem se taky projedla a teď je zbožňuju.

Přiznávám ale, že i s ohledem na zvyklost mého osobního života a rychlost komunikace mi nevadí, pokud jsou nějaké neformální chaty na Signalu nebo když mě někdo ze strany osloví mailem, po telefonu na FB nebo i na WA.

Chci, abychom si drželi a zdokonalovali hlavní kanály naše. Na další vnitrostranickou komunikaci, například v rámci týmů, nechávám zodpovědnost, zvážení a svobodu volby, zda si daný tým bude organizační věci řešit jinudy. Pochopitelně za podmínky, že výstupy, zápisy, zásadní diskuse a rozhodování či hlasování se budou dít na F + Z.

A tedy musím říct, že se již přidávám do týmu propagátorů Zulipu, což bych ještě tak před 5 měsíci neřekla, že se stane :)

Děkuju za odpověď. Šlo mi především o oficiální komunikaci například RP s MO apod. Sem tam si něco neformální mezi čtyřmi probrat jinde je ok. Chápu odpověď tak, že bychom měli preferovat naše kanály.

Já jsem v oblasti mediální komunikace zvyklá spíš věci zadávat/řešit osobně + mít nějakou nástěnku s úkoly, prostě nástroj na projektové řízení. Takže tohle je pro mě zatím spíš o nějakém nastavení v rámci týmu. Ale ano, věci, které jsou zásadní a pracovní, tak tam budu preferovat naše kanály. Pro mě tohle není záležitost nějaká ideová, pro mě je zásadní, abychom měli funkční a přívětivé cesty, jak věci řešit. Budou-li to splňovat v dostatečné míře F+Z, tak jen dobře :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Leitnerova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Tempel, Alena.Jacikova

Jana Holomčík Leitnerová
Radní JMK pro sociální a rodinnou politiku JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“ A. De Saint-Exupéry, Malý princ

Uživatelský avatar
Olga.Richterova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 754
Registrován: 12 čer 2009, 20:40
Profese: expertka na sociální politiku/poslankyně
Bydliště: Vršovice, Praha 10
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 2082 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Příspěvek od Olga.Richterova »

Já se jen přidám k tomu, co psal například Jirka Hlavenka - Jana se v sociální oblasti věnuje důležitým systémovým tématům a má svou velkou vnitřní motivaci i manažerské kompetence, aby se děly změny, při tom ale respektuje reálné možnosti. (To je k té odrážce o evoluci v její řeči - tu velmi kvituju, protože kompromisy a postupnost řešení jsou leckdy ta těžší cesta). Takže jsem ráda, že chce své dovednosti a čas věnovat práci v RP a držím palce.

Kontakt: nejlépe SMS či zpráva přes Signál nebo WhatsApp nebo Zulip. - Čtrnáctidenní osobní dopisy zde: www.olgarichterova.cz - Pirátská expertka na sociální a rodinnou politiku a trh práce.

Uživatelský avatar
Petr.Konecny
Republikový výbor
Příspěvky: 207
Registrován: 01 zář 2019, 20:20
Profese: Soc. prac., zástupce ved. v kriz. týmu
Bydliště: Praha 3, Hartigova 142
Dal poděkování: 656 poděkování
Dostal poděkování: 402 poděkování

Re: Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Konecny »

Hodně štěstí Jani. Doufám, že se dostaneš.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Konecny za příspěvek:
Katerina.Migdau

Bez entuziasmu se ve světě nic velkého nevykonalo.
Immanuel Kant

Člen republikového výboru, zástupce vedoucí mezirezortního týmu Návykové chování, vedoucí pracovní skupiny Duševní zdraví,
předseda krajské komise pro prevenci společensky nežádoucích jevů a drogových závislostí v Olomouckém kraji, odborný garant Prague pride

+420 732 516 520
petr.konecny@pirati.cz

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1272
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1632 poděkování
Dostal poděkování: 2333 poděkování

Re: Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Chtěl bych se tě zeptat na věc, na kterou se postupně ptám všech kandidujících do republikového předsednictva strany.

Jsi provládní či protivládní kandidát? Souhlasíš s naší účastí ve vládě?

Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Jana.Leitnerova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 325
Registrován: 19 bře 2016, 16:08
Profese: radní - sociální a rodinná politika JMK
Dal poděkování: 289 poděkování
Dostal poděkování: 812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Příspěvek od Jana.Leitnerova »

Jan.Lipavsky píše: 02 pro 2023, 16:30

Chtěl bych se tě zeptat na věc, na kterou se postupně ptám všech kandidujících do republikového předsednictva strany.

Jsi provládní či protivládní kandidát? Souhlasíš s naší účastí ve vládě?

Díky za odpověď.

Ahoj @Jan.Lipavsky, já jsem byla pro vstup do Vlády, ač jsem měla své výhrady a mám je doteď. Díky osobní politické zkušenosti z exekutivy jsem se rozhodla podpořit tu - podle mého názoru - těžší cestu - tedy cestu tvrdé práce, nutnosti vyjednávat, snažit se prosazovat maximum z programu a snažit se oprostit se od animozit. To totiž voliče a veřejnost nezajímá, chtějí vědět, co jsme jako strana pro ně udělat.
Dělala jsem a budu vždycky dělat politiku ne stylem konfliktu - myslím, že toho mají lidé fakt už plné zuby a dopady můžeme vidět ve všech diskusích - ale stylem hledání nejlepší cesty k cíli.

Taky musím dodat, že když jsem měla nějaký problém s konkrétním rozhodnutím nebo opatřením Vlády, nešla jsem kritizovat na sociální sítě, ale ozvala se našim zástupcům ve Vládě a Sněmovně. Konstruktivní přístup budu vždy upřednostňovat, máme možnost spravovat stát i samosprávy, nechci to promarnit hádkami a vymezováním se.

J.

Jana Holomčík Leitnerová
Radní JMK pro sociální a rodinnou politiku JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“ A. De Saint-Exupéry, Malý princ

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2437
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4078 poděkování
Dostal poděkování: 3136 poděkování

Re: Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Jana.Leitnerova píše: 02 pro 2023, 22:40
Jan.Lipavsky píše: 02 pro 2023, 16:30

Chtěl bych se tě zeptat na věc, na kterou se postupně ptám všech kandidujících do republikového předsednictva strany.

Jsi provládní či protivládní kandidát? Souhlasíš s naší účastí ve vládě?

Díky za odpověď.

Ahoj @Jan.Lipavsky, já jsem byla pro vstup do Vlády, ač jsem měla své výhrady a mám je doteď.

Ahoj @Jana.Leitnerova,
a ty výhrady jsou?

Jana.Leitnerova píše: 02 pro 2023, 22:40

Díky osobní politické zkušenosti z exekutivy jsem se rozhodla podpořit tu - podle mého názoru - těžší cestu - tedy cestu tvrdé práce, nutnosti vyjednávat, snažit se prosazovat maximum z programu a snažit se oprostit se od animozit.

Co se podle Tebe ve vládě Pirátům povedlo a co ne?

Jana.Leitnerova píše: 02 pro 2023, 22:40

Dělala jsem a budu vždycky dělat politiku ne stylem konfliktu - myslím, že toho mají lidé fakt už plné zuby a dopady můžeme vidět ve všech diskusích - ale stylem hledání nejlepší cesty k cíli.

Konflikt je nedílnou součástí politiky. Jak nejít do konfliktu a zároveň prosazovat pirátskou politiku? Nejlepší cesta k cíli je vyhýbání se konfliktu? OFFTOPICAspoň takto jsem to pochopil z Tvojí odpovědi Honzovi.

Jana.Leitnerova píše: 02 pro 2023, 22:40

Taky musím dodat, že když jsem měla nějaký problém s konkrétním rozhodnutím nebo opatřením Vlády, nešla jsem kritizovat na sociální sítě, ale ozvala se našim zástupcům ve Vládě a Sněmovně.

Můžeš prosím napsat příklady s jakým rozhodnutím vlády jsi měla problém? Děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Lukas.Novy

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 783
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1432 poděkování
Dostal poděkování: 1041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Sterba »

Jen do toho. Držím palce a podporuju. ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvek:
Jana.Leitnerova

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jana.Leitnerova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 325
Registrován: 19 bře 2016, 16:08
Profese: radní - sociální a rodinná politika JMK
Dal poděkování: 289 poděkování
Dostal poděkování: 812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Příspěvek od Jana.Leitnerova »

Lukas.Dolezal píše: 02 pro 2023, 23:41
Jana.Leitnerova píše: 02 pro 2023, 22:40
Jan.Lipavsky píše: 02 pro 2023, 16:30

Chtěl bych se tě zeptat na věc, na kterou se postupně ptám všech kandidujících do republikového předsednictva strany.

Jsi provládní či protivládní kandidát? Souhlasíš s naší účastí ve vládě?

Díky za odpověď.

Ahoj @Jan.Lipavsky, já jsem byla pro vstup do Vlády, ač jsem měla své výhrady a mám je doteď.

Ahoj @Jana.Leitnerova,
a ty výhrady jsou?

Vyberu 3:

  • nemáme MPSV (tahle výhrada je tak 50:50, neboť vidím, v jakém stavu MPSV je a navíc vím, že nám ani nebylo nabídnuto)
  • nebyli jsme úplně nejlépe personálně připraveni, myšleno na nižší úřednické posty (když vidím, jak fungují jiné strany a mají dostatek kvalifikovaných lidí, kteří jdou na ministerstva pomáhat, vnímám tady nutnost na tom jako strana pracovat, politiku nedělají jen ministři)
  • některé personálie koaličních partnerů
Lukas.Dolezal píše: 02 pro 2023, 23:41
Jana.Leitnerova píše: 02 pro 2023, 22:40

Díky osobní politické zkušenosti z exekutivy jsem se rozhodla podpořit tu - podle mého názoru - těžší cestu - tedy cestu tvrdé práce, nutnosti vyjednávat, snažit se prosazovat maximum z programu a snažit se oprostit se od animozit.

Co se podle Tebe ve vládě Pirátům povedlo a co ne?

Jednoznačně DIA a posun v digitalizaci, dál pak příprava - a těším se na dotažení - Zákona na podporu bydlení. Tohle je OBŘÍ věc, která má neskutečně pozitivní dopad na celou naši zemi. Podobná snaha tu je 20 let, díky Pirátům a Pirátkám, kteří se tomu věnují a přitáhli expertky a experty z oboru a velmi poctivě se všemi aktéry jednají a vypořádávají připomínky, tohle myslím ministerstva posledních 20 let nezažila (což potvrzují i letití úředníci a politici napříč samosprávami). Potom jsou to věci ve zdravotnictví - větší akcent témat kolem porodnictví, práva pacientů. Velký úspěch je také to, že se Klára Laurenčíková stala Vládní zmocněnkyní pro lidská práva. Za prozatímní neúspěch považuju, že je stále nulová daň na tiché víno, že se nepodařilo prosadit snížení daně - či úplné odpuštění daně - u menstruačních pomůcek.

Lukas.Dolezal píše: 02 pro 2023, 23:41
Jana.Leitnerova píše: 02 pro 2023, 22:40

Dělala jsem a budu vždycky dělat politiku ne stylem konfliktu - myslím, že toho mají lidé fakt už plné zuby a dopady můžeme vidět ve všech diskusích - ale stylem hledání nejlepší cesty k cíli.

Konflikt je nedílnou součástí politiky. Jak nejít do konfliktu a zároveň prosazovat pirátskou politiku? Nejlepší cesta k cíli je vyhýbání se konfliktu? OFFTOPICAspoň takto jsem to pochopil z Tvojí odpovědi Honzovi.

O vyhýbání konfliktu nic nepíšu :) Je jasné, že politika je permanentní konflikt ideí o tom, jak spravovat věci veřejné. Občas se ale zapomíná, že prioritou je ta správa věcí veřejných a ne ten samotný konflikt. Hodnota politických stran (a jednotlivých političek a politiků) spočívá v tom, jak (ne)jsou schopné realizovat svůj program a jak moc při tom (ne)ohnou svoje hodnoty. A hodnotí se obojí - tedy nejen rovnost páteře, ale i výsledky. A já prostě nevěřím, že konflikt, postavený jako primární nástroj politiky, je nejužitečnější. Řídím se tím, že nejdříve se musí zkusit najít konsenzuální řešení, pokud to nejde, tak hledat nějaký kompromis. Když tohle selže, je na řadě konflikt. Ne naopak. 
To neznamená, že se konfliktů bojím, nebo se jim vyhýbám. Jen je prostě vnímám až jako poslední řešení. Takhle pracuju, a když se podíváš na výsledky mojí práce na kraji, kde se mi skutečně daří prosazovat náš program, tak to není úplně špatná cesta :)

Lukas.Dolezal píše: 02 pro 2023, 23:41
Jana.Leitnerova píše: 02 pro 2023, 22:40

Taky musím dodat, že když jsem měla nějaký problém s konkrétním rozhodnutím nebo opatřením Vlády, nešla jsem kritizovat na sociální sítě, ale ozvala se našim zástupcům ve Vládě a Sněmovně.

Můžeš prosím napsat příklady s jakým rozhodnutím vlády jsi měla problém? Děkuji.

V poslední době to byl například upravený Akční plán pro DI OFFTOPICdeinstitucionalizaci, který se po zásahu MF stal čímsi nedostatečným. Díky společné práci našich politiků a političek na MF, MMR a zejména MPSV se podařilo najít řešení.
Dalším příkladem byly právě připomínky k vznikající legislativě k dostupnému bydlení nebo například sousedským skupinám. Nebo problematika příspěvku na péči, legislativa kolem SPO OFFTOPICsociálně právní ochrana dětí.

J.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Leitnerova za příspěvky (celkem 8):
Lukas.Dolezal, Lukas.Novy, Roman.Pasek, Alena.Jacikova, Martin.Sterba, Katerina.Migdau, Tereza.Hubackova, Jan.Podhajsky

Jana Holomčík Leitnerová
Radní JMK pro sociální a rodinnou politiku JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“ A. De Saint-Exupéry, Malý princ

Uživatelský avatar
Jiri.Vavrina
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 336
Registrován: 10 říj 2021, 14:07
Profese: invalidní důchodce
Bydliště: Čáslav
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Příspěvek od Jiri.Vavrina »

Ahoj,

považuju to za důležité pro rozhodování, proto pokládám hodně otevřenou otázku, a očekávám taktéž zcela volnou odpověď. Týká se vnitřní činnosti ve straně, ale nejen.

Tedy otázka: Co ty a Rekonstrukce?

Děkuji předem za odpověď, pokud odpovíš.

J.V.LITRFREE: Dosahovat ve stanovený čas stanoveným způsobem stanovených cílů.

Uživatelský avatar
Jana.Leitnerova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 325
Registrován: 19 bře 2016, 16:08
Profese: radní - sociální a rodinná politika JMK
Dal poděkování: 289 poděkování
Dostal poděkování: 812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Holomčík Leitnerové do republikového předsednictva

Příspěvek od Jana.Leitnerova »

Jiri.Vavrina píše: 05 pro 2023, 15:13

Ahoj,

považuju to za důležité pro rozhodování, proto pokládám hodně otevřenou otázku, a očekávám taktéž zcela volnou odpověď. Týká se vnitřní činnosti ve straně, ale nejen.

Tedy otázka: Co ty a Rekonstrukce?

Děkuji předem za odpověď, pokud odpovíš.

Ahoj, už více jak 2 roky se věnujeme s mužem rekonstrukci domu, do kterého se chceme stěhovat. A to je jediná rekonstrukce, u které jsem aktivně činná :)
Co se týče frakcí ve straně, říkala jsem to otevřeně od začátku, že to není cesta, kterou podporuji, ať už se jmenují Re-jakkoli.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Leitnerova za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Vavrina, Lukas.Novy, Alena.Jacikova, Petr.Vileta, Jan.Podhajsky, Michal.Hazlinsky, Marek.Krejpsky

Jana Holomčík Leitnerová
Radní JMK pro sociální a rodinnou politiku JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“ A. De Saint-Exupéry, Malý princ

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“