Kuba.C píše: ↑22 srp 2024, 12:53qnx píše: ↑22 srp 2024, 12:23Kuba.C: Abych pravdu řekl, tak vlastně ani nevím, co si pod tím nacismem představit v dnešní době. Podobně jako církve už to bude anachronismus, který nedává smysl. Mám podezření, že nacismus je v dnešní době už jen dehonestační nálepka, ale význam už to žádný nemá. Nemyslím si, že by to bylo nějaké společenské riziko a bylo by nutné vytvářet nějaké nové zákony se zákazy. https://www.zahranicneonlinekasina.com/
Nacismus jak ho chápu já, je ten praktikovaný německými nacisty, který vznikl spojením koncepce fašistického státu a rasistických teorií o nadřazenosti árijské rasy a o pokroku skrze konflikt mezi vyšší a nižší rasou, řešený podrobením či likvidací nižší rasy. Rozhodně není nácek ten, komu se nelíbí dnešní progresivní woke cancel culture trendy, v tomhle případě je opravdu jen jako nálepka.
A stejně tak je to právě s islámem, který jede teorie o nadřazenosti muslimů a o pokroku skrze konflikt mezi věřícími a nevěřícími (případně jinověrci), řešený podrobením či likvidací bezvěrců/jinověrců.
Tvoje srovnání nacismu a islámu je hodně problematické a nepřesné. Nacismus byl ideologie založená na rasové nadřazenosti a genocidě, což je od základu odlišné od náboženství, které má širokou škálu interpretací a praktik. Islám není monolit, stejně jako křesťanství nebo jiné víry, a jeho stoupenci žijí po celém světě s různými kulturními a náboženskými zvyklostmi. Srovnávat celé náboženství s ideologií, která vyvolala druhou světovou válku a holocaust, je nejen zavádějící, ale také nebezpečně zjednodušující. Debata o problémech, jako je woke culture nebo extrémní formy náboženství, by měla zůstat věcná a bez zbytečného vyvolávání strachu nebo nenávisti vůči celým skupinám lidí.