Zemědělský tým

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Zemědělský tým

Příspěvek od Ales.Jakl »

Dan:Když je tam napsáno, že se má napsat mail Radkovi, proč bych volal Alešovi...? Číslo na oba mám a oba jsem je mezitím viděl osobně... Ale to je fuk, prostě jsem nesledoval zrovna tohle fórum a zapomněli na mě, já s tím dokážu žít, jen jsem měl potřebu se připomenout.
Z jednání v Jiřinčině zookoutku v Jaroměřicích vzešly podněty na zákaz pyrotechniky na místech s chovem zvířat, povolení chovu mývalů (nepůvodní druh) a chovu miniprásátek jako domácích mazlíčků (a ne jako dosud hospodářské zvíře s přísnou regulací) + problém s nedostatkem krmné píce v suchých letech. Podněty předám na nejbližším setkání v Praze.

Na schůzce s Milanem Dadourkem ve Žďáru o týden později jsme se bavili o nájemních smlouvách na půdu, chovu ovcí, farmaření na Vysočině, dotační baronech a možných reformách dotací. Milana doporučím jako experta našim agro-poslancům.

Trvá potřeba tvorby programových textů na Radkem nastřelená témata.........kdo dokáže, že má přehled a umí tvořit, toho doporučím RP jako svého nástupce ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvek:
anonym19005

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1741
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemědělský tým

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Ahoj,
navrhl jsem nějaká témata pro interpelaci ministra zemědělství: viewtopic.php?f=355&t=43719&p=583967&hi ... ce#p583967
Zároveň to jsou za mne náměty do diskuse k suchu a degradaci půd.

K tomu "předkupnímu" právu - mám pocit, že v nynější podobě jde spíše o "oznamovací povinnost"? Dovedu si představit, že určitá modifikace (např. oznámení kterýmkoliv dvěma/třem zemědělcům hospodařícím v daném nebo sousedním katastru) by mohla přinést i opačný než zamýšlený efekt nahrávky pro agropodniky ;).
Za zamyšlení také stojí současný vliv investičního kapitálu na cenu půdy, která se pro malé farmáře stala těžko dostupnou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Ales.Jakl

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Zemědělský tým

Příspěvek od Dan.Lestina »

mývaly chceme povolovat zrovna proč...? ti umí být vážně nepříjemní, když se množí na svobodě a je tam přesně ten problém, že si je lidi kupujou a pak, když dospějou, tak je nezvládají a pouští. tam, kde je lidi chovají, což u nás ani neni, ne?

jako obecně v zásadě nic proti liberalizaci té směrnice, ale jestli pro něco vyjednávat výjimky, tak prosím mývali cca poslední v pořadí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Ales.Jakl

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
anonym19005
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 14 dub 2018, 09:12
Profese: předsedkyně spolku
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemědělský tým

Příspěvek od anonym19005 »

Dan.Lestina píše: 10 říj 2018, 08:16 mývaly chceme povolovat zrovna proč...? ti umí být vážně nepříjemní, když se množí na svobodě a je tam přesně ten problém, že si je lidi kupujou a pak, když dospějou, tak je nezvládají a pouští. tam, kde je lidi chovají, což u nás ani neni, ne?

jako obecně v zásadě nic proti liberalizaci té směrnice, ale jestli pro něco vyjednávat výjimky, tak prosím mývali cca poslední v pořadí.
Proto byla ta schůzka, na které jsem vše vysvětlovala. Teď fakt nemám čas, mám strašně moc práce. Můžeme to probrat telefonicky na mém čísle 731407080, nebo mi napiš telefon na dvornizookoutek@seznam.cz a já zavolám. Jednalo se o povolení k chovu v zajetí, evidenci jedinců a zejména vše kolem odchovů, vysvětlím, teď nestíhám. Prosím nemotat do toho přemnožení v přírodě, to s tím nemá co dělat. Chov u chovatelů a invazní druhy v přírodě to je rozdíl. Díky.
Život je nepřetržitá řada průserů, nepravidelně po sobě jdoucích...
ondra.benicek
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 14
Registrován: 09 led 2018, 20:50
Profese: asistent poslance Jana Pošváře
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Zemědělský tým

Příspěvek od ondra.benicek »

Ještě na žádnost Jana přidávám odkaz na událost do Google kalendáře - Schůzka zemědělského týmu
https://calendar.google.com/calendar/r/ ... 9t?sf=true
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Zemědělský tým

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ehm, smysl te smernice prece je, aby se zvirata ze zajeti nedostavaly na svobodu, protoze prave treba myvali dostavaji a v nekterych zemich delaji problemy.
O tom, proc jsem nebyl na schuzce je v tomhle vlakne myslim napsano uz dost :) Ted jsem mimo Evropu, tak by volani vyslo draho a beztak resim jiny veci (mj lesy!). Chceme v tom podnikat nejake kroky?

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
anonym19005
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 14 dub 2018, 09:12
Profese: předsedkyně spolku
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemědělský tým

Příspěvek od anonym19005 »

ondra.benicek píše: 10 říj 2018, 08:47 Ještě na žádnost Jana přidávám odkaz na událost do Google kalendáře - Schůzka zemědělského týmu
https://calendar.google.com/calendar/r/ ... 9t?sf=true
Já jsem se omluvila, protože do těchto témat nevidím, ale možná přece jen.......... Já osobně mám takovou zkušenost, že zemědělské družstvo tady v Šebkovicích požralo do pronájmu všechny okolní louky a seká na nich trávu. Když jsem sháněla pozemek pro koně, pastvinu, jejich šéf mi řekl, že proč by mi měli přenechat pronájem, když z toho mají hromadu peněz. Byl velmi arogantní. Pokud by měli předkupní právo, vyšachovali by z nějaké budoucí koupě i mne. Okolo nás je hromada luk a moji koně živoří na zahradě 1500m2, pastvu neznají a kupujeme celoročně seno. Předloni jsem koupila kousek pozemku zde ve vsi, tak jim alespoň sekáme trávu, pokud roste, ale je to bída.
Život je nepřetržitá řada průserů, nepravidelně po sobě jdoucích...
Uživatelský avatar
anonym19005
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 14 dub 2018, 09:12
Profese: předsedkyně spolku
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemědělský tým

Příspěvek od anonym19005 »

Dan.Lestina píše: 10 říj 2018, 08:49 Ehm, smysl te smernice prece je, aby se zvirata ze zajeti nedostavaly na svobodu, protoze prave treba myvali dostavaji a v nekterych zemich delaji problemy.
O tom, proc jsem nebyl na schuzce je v tomhle vlakne myslim napsano uz dost :) Ted jsem mimo Evropu, tak by volani vyslo draho a beztak resim jiny veci (mj lesy!). Chceme v tom podnikat nejake kroky?
já se podívám, ale myslím že jsem k tomu taky už psala tady ve vlákně, jinak nedovedu s představit, jak by se v kontrolovaném chovu s přesným počtem jedinců dostala zvířata na svobodu, jinak existují ochranné mechanismy, ale jak jsem psala teď fakt nemůžu. Minulý i tento týden dva dny v háji v okrskové volební komisi a čas 0
Život je nepřetržitá řada průserů, nepravidelně po sobě jdoucích...
ondra.benicek
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 14
Registrován: 09 led 2018, 20:50
Profese: asistent poslance Jana Pošváře
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Zemědělský tým

Příspěvek od ondra.benicek »

Zdravím všechny, Jan Pošvář vzkazuje, že tento čtvrtek bude od 16:00 hodin schůze Zemědělského týmu přes Mumble. Téma SR 2019. Díky všem za účast.
Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Zemědělský tým

Příspěvek od Ales.Jakl »

Členský podnět na programový bod Lesní hospodářství a výlet na jednání RV v Olomouci byl mojí poslední aktivitou ve funkci garanta programového bodu Zemědělství.

Rezignace zde:

https://redmine.pirati.cz/issues/15299

Zájemci o pozici garanta ať se hlásí Radku Holomčíkovi.

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“