Prezentace a diskuze s veřejností na to co lidi zajímá

V projektovém inkubátoru zakládá projekty samozvaný projektový manažer založením nového tématu.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, Mediální tým - KS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží ke koordinaci projektů tvořených v Jihomoravském kraji.
  • Projekt se vytváří založením nového tématu v tomto fóru a zakládající se automaticky stává samozvaným projektovým manažerem.
  • Jako název vlákna vyberte co nejvýstižnější stručný popis projektu.
  • Do prvního příspěvku zakládaného tématu napište rozšířený popis projektu, materiální a personální požadavky, jména současného manažera a jeho týmu a také dobu trvání projektu.
  • Krajské předsednictvo řídí zásadní projekty a zakládá je jako důležité vlákno. Také má pravomoci převzít řízení ostatních projektů nebo je rušit.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Prezentace a diskuze s veřejností na to co lidi zajímá

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Po včerejší diskuzi zejména s naším sympatizantem z židenického hnutí jsem dostal následující nápad.

Náš problém: lidé (potenciální voliči) si nás pamatují jen jako ty "co chtějí stahování zadarmo a co furt hulí trávu". A dopředu nás odsuzují jako nezajímavé, nevolitelné, jako někoho pro koho se nebudou nijak angažovat.

Problémy lidí: kolik lidí dneska nadává na:
  • korupci
  • aroganci moci a nedemokratičnost moci zákonodárné i výkonné
Přitom Piráti jsou jediná politická strana která obě věci má v programu nejen na oko. Tak jak to lidem sdělit?

OFFTOPICJasně, je "krize" a ještě víc lidí trápí co s nezaměstnaností, rostoucím zadlužením apod. To my taky řešíme. Ale dokud si třeba neodsouhlasíme případnou podporu VZP a nebudeme mít nějaký reálnější ekonomický program který dnes neexistuje, asi těžko lidi přesvědčíme o svém postoji.

Můj nápad: Připravit si trochu propracovanější prezentace/diskuze na daná témata, nalákat na to lidi třeba i trochou pití zdarma a pak jim otevřít oči.

Konkrétní forma: dvě prezentace, celkem rámcově na hodinu, max. hodinu a půl, poté diskuze. První prezentace formou nastolení problému ("my si zvolíme politiky a oni pak po 4 roky kálí na předvolební program, podvádějí voliče, jdou proti jejich zájmům atd. a nic se jim nestane"). Zde bude každý z posluchačů souhlasit a bude "vtažen do děje".

Druhá prezentace nastíní řešení dle našeho programu (řešící právě ty konkrétní problémy zmíněné v předchozí části, tedy např. odvolatelnost volených zástupců).

Po druhé prezentaci (možná na jejím konci, nevím co je vhodnější) lidem říct stěžejní věc: "Fajn, všichni tady v sále souhlasíte s tím co bylo řečeno. A teď mi řekněte kdo toto prosazuje? Současné strany "u koryta"? Kdepak, žádná z nich. Pár horkých kandidátů na korýtka typu SPOZ? To je stejná banda..". Zkrátka aby si lidi implicitně sami uvědomili jak s nimi současné politické strany jen s prominutím vyjebávají, jak je podvádějí. A že by to tak lidi neměli chtít.

A že zde existují nějací Piráti, kteří jako jediní takovéto zásady v politice prosazují a myslí to vážně.

Nechci ale aby to vyznělo jako nějaký brainwasching, přišlo by mi nefér vůči těm lidem je nalákat na zábavnou diskuzi s prezentací či na pití, a pak je jen zneužít na naše "reklamní účely". To, že (jen) Piráti jsou řešením, to musí zaznít spíše mimochodem, my se těm lidem nemusíme (OFFTOPICa neměli bychom, jinak se budou cítit podvedeni původním záměrem) vnucovat, protože blbce nikdy nepřesvědčíme a chytrému člověku to docvakne samo.

Nedělám si iluze o úspěšnosti, většina lidí nám vše odkývá, přijdou domů, sednou k televizi, otevřou pivo a zapomenou co bylo odpoledne. Ale třeba z padesáti lidí můžeme získat pár nových členů plus pár sympatizantů / pravděpodobných voličů. Nebo aspoň lidí co začnou přemýšlet o tom co jsme jim řekli a za čas jim to docvakne, že my máme fakt pravdu..

Dle Patrikovy připomínky o vztahu neziskovek k nám bych to celé dělal na naše triko. Neziskovky do toho otevřeně s námi asi těžko půjdou.

Kdo připraví přednášky?: Klidně já, minimálně na tu první část (a druhou s trochou odborné pomoci klidně taky). IMHO na toto jsem dobrej, prezentoval jsem různě na zahraničních konferencích svoje odborné články a mám za sebou pár školení "Jak prezentovat" OFFTOPICMarcel je mi svědkem :D.

OFFTOPICTo že jsem v tom dobrej asi ve čtvrtek na schůzi nebylo moc vidět :) ale to proto že rozhodnutí o prezentaci padlo dost narychlo a já neměl žádný čas si párkrát zopakovat o čem vlastně chci mluvit a jak. A s mou děravou pamětí jsem zapomněl půlku věcí a trapně se pořád koukal do slajdů :(

Kdo bude prezentovat: Můj formát je založený na dvou lidech. Jeden nastolí problém se kterým se všichni ztotožní, druhý člověk nabídne řešení (a někdo pak moderuje následnou diskuzi což zvládne skoro každý). Rád si vezmu tu první část, někdo jiný by si vzal to druhé, moderování je brnkačka. Druhému přednášejícímu rád sdělím rady jak prezentovat či pomůžu s formou prezentace.

Výhoda je recyklovatelnost těchto besed, jednou se připraví dané téma (slajdy a řeč) a může se třeba jednou za rok zopakovat. Nebo nabídnout jiným regionům.

Navrhuji toto zařadit jako jednu z možných aktivit které bychom se letos věnovali (asi těžko za měsíc za dva, to se nestihne; ale pokud se to odsouhlasí jako plán a někdo by do toho šel se mnou jako druhý řečník, za pár měsíců prezentace připravím.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 5):
Petr.Vileta, Ondrej.Kotas, ItoldYouSo7227, Michal_Wagner, Petr.Bajgar
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Prezentace a diskuze s veřejností na to co lidi zajímá

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Velice dobry napad, libi se mi ta cast, jak nastolis soucasny problem, a pak jim predvedes reseni. To je dobry - nazorny a prehledny. Myslim, ze jako ten druhy recnik by se uz urcite nekdo - napr. z predsednictva nasel. Kdyby nahodou ne, ja bych to zvladnul.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvek:
Pavel.Moravec
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezentace a diskuze s veřejností na to co lidi zajímá

Příspěvek od Michal_Wagner »

Žádám PKS o aktivitu, od dubna nic?
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Prezentace a diskuze s veřejností na to co lidi zajímá

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Michal Wagner píše:Žádám PKS o aktivitu, od dubna nic?
Mel jsem za to ze na mumble meetingu se dohodlo ze misto takovychto prezentaci/diskuzi budou spis odborne prednasky - nevim kdo si to vzal pod spravu..
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezentace a diskuze s veřejností na to co lidi zajímá

Příspěvek od Michal_Wagner »

Rozumím, asi jsem na to zapomněl. Tak vyřešeno, píšu si. Kdyžtat PKS prosím o zamčení vlákna.
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 962
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1293 poděkování

Re: Prezentace a diskuze s veřejností na to co lidi zajímá

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Pavel Moravec píše:Dle Patrikovy připomínky o vztahu neziskovek k nám bych to celé dělal na naše triko. Neziskovky do toho otevřeně s námi asi těžko půjdou.
věci se mění a není OS jako OS, nezapomeňme tenhle nápad na předvolební období.

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezentace a diskuze s veřejností na to co lidi zajímá

Příspěvek od Michal_Wagner »

jo jasně, OSko... :mrgreen:

Bože, vidíš to? :evil: :evil: :evil:
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Prezentace a diskuze s veřejností na to co lidi zajímá

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Pavel Moravec píše: Mel jsem za to ze na mumble meetingu se dohodlo ze misto takovychto prezentaci/diskuzi budou spis odborne prednasky - nevim kdo si to vzal pod spravu..
Ok, a je nekde lip sepsany vystup z toho mumblu? Ja jen, ze si nemyslim, ze to je spatny napad, takze pokud se nekde konsenzem dohodlo, ze to je spatny napad, bylo by aspon dobre znat argumenty a co se na tom nelibilo.

Podle me je kratsi prezentace a nasledna diskuze na palcive tema celkem obecne uspesny koncept. A da se i krasne medializovat, pokud se pozvou patricni lide.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezentace a diskuze s veřejností na to co lidi zajímá

Příspěvek od Michal_Wagner »

Tento projekt se dá zapracovat do jiného projektu, těch přednášek pro veřejnost... takže se z tohoto projektu stane jedna část projektu jiného, jestli si rozumíme ... ;)
...
My jsme nezavrhli ten nápad, ale pro nedostatek lidí v kraji ten projekt. Lidi co jsou schopní a ochotní něco i reálně dělat, nejen teoretizovat na mumblech, se rozhodli ho prostě z kapacitních důvodů vměstnat do jiného projektu a tím ho vyšperkovat...

Jindro, jeslti se hlásíš jako manager projektu, můžeš si ho vytvořit i sám, ale řekl bych, že máš svích starostí v PO dost, co ;) :D :fet:

Jenže protože jakoby není nikdo, kdo by ty lidi koordinoval, takže s toho bude zase nic neříkající snůška ... ničeho ... zbytečně vydané energie ... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvek:
Pavel.Moravec
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Zamčeno

Zpět na „Projektový inkubátor Jihomoravský kraj“