Názory na muslimy a menšiny vůbec se v ČPS dosti liší a pokud je mi známo, tak žádné oficiální stanovisko jsme k této problematice nezaujali.. Tak proč hned vyléváte vaničku i s dítětem?
Domnívám se, že odpověď je v prvcích přímé demokracie. Pokud většině nevadí mít ve své čtvrti mešitu ať ji tam mají. Odmítání nacionálních postojů v ČPS nevyplývá z ideologie levičáckého humanismu (i když nelze vyloučit, že i takoví zde také jsou), ale z pohledu pragmatického. Globalizace je realitou, kterou naconalismus nezastaví. Jsou to důsledky technologie. Úspěšní jsou ti, kteří se vývoji přizpůsobí. Globální trh nelze zastavit, musíme si najít novou roli, šitím bot a oděvů se už neuživíme (leda s použitím robotů).
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Není muslim jako muslim. Je s podivem, že Saudská Arábie jako jedna z nejorthodoxnějších islámských zemích s nejvíce autoritativním režimem je největším spojencem jedné z kolébek demokracie USA. I např. Írán je oproti Saudské Arábii naprosto demokratická země a obsah výše uvedeného linku má právě spojení se saudským režimem.
... and the Spirit of God was hovering over the waters.
Jan Widerlechner píše:No ono když si uvědomíme, že Saudská Arábie je největším vývozcem ropy, tak to přátelství mezi USA a SA není až zas tak překvapivé...
Sorry, ale tohle je buď ironie nebo ignorantsví. Existuje přeci dohoda mezi saudy a usa o tom, že se bude ropa dodávat za dolary pouze, a to je od 1971 podstata petrodolaru, nahrady zlateho standardu. Kdo to nechape je divnej. Mmchd to znamena, že kdokoliv chce dodavat ropu za jinou měnu, tak je cílem US army. Překvapuje mne, že jsou lidé, kterým to ještě nedocvaklo.
tak to moment, co si vzpominam tak valka o ropu byla akorat v iraku a to sadam za dolace poctive obchodoval!
a kdysi davno takova rozepre s libii, ale to bylo zas kvuli znarodnovani ne?;)