Zápis z grillování kandidáta na lídra Králova Pole

Moderátoři: Předsedající, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Marciniszyn
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 554
Registrován: 07 dub 2016, 13:48
Profese: Manager, Software Engineering
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 544 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

Zápis z grillování kandidáta na lídra Králova Pole

Příspěvek od Michal.Marciniszyn »

Otázky pro kandidáty v Králově poli
(předem písemně položené v codimd)

Ahoj, jsi v insolvenci a nebo v exekuci a pokud ano tak kolik? Silvie Mrkvanová
Otázka na Michala: jaké technicko-organizační úkoly, vyplývající z pozice lídra, si stanovuješ v oblasti přípravy a vedení volební kampaně Pir KrPole? Jakým způsobem Ti je můžeme jako královopolský tým pomoci plnit?
Zápis:
Přítomní: Jitka Buksová, Lucie Jandová, Antonino Milicia, Michal Škerle, Michal Marciniszyn, Filip Havlíček
Zapsal: Michal Marciniszyn
Ověřovatel: Antonino Milicia
Předsedající: Michal Marciniszyn

Úvodem Michal Marciniszyn přivítal zúčastněné. S ohledem na nízký počet zúčastněných mimo tým MČ KP (2) došlo ke konsensuální dohodě, že se přejde rovnou k diskusi a dotazovaání.

Odpovědi MŠ na předem položené dotazy:
Otázka 1:
MŠ: Nejsem v exekuci ani insovlenci a nidky jsem nebyl.
Otázka 2:
MŠ: Věřím, že kampaň bude dobrá, chci přicházet nápady, tým se o tom bavil. Začneme rozpočtem, nějaké outdoory a pak podle toho, jak to bude s pirátskýma novinama. Chci pořádnou kontaktní kampaň, nikdo ji nedělá. I před 4 rokama byla výrazná, odedřeli jsme to s Markem Fišerem, rozdávali jsme letáky a bavili se s lidma, výsledek byl nadprůměrný. Ostatní udělají 1 akci a oblepí MČ plakáty, my se chceme lišit. Za svou slabinu považuju socky, ale máme v týmu Aničku, která PR a socky umí.

Navazující diskuse
AM: CHválím co říkáš, rád bych si tě vzal do Bystrce :). Jaký plánujete rozpočet a z čeho ho chcete financovat?
MŠ: Je 20k v rozpočtu, počítáme dál příspěvky, asi podle postavení na kandidátce, jako lídr něco určitě přispěju. Spoustu práve jsme schopní svépomocí. Otázka je co bude z centrály.

AM: V jaké výši plánujete rozpočet?
MŠ: levnější varianta je 50k, ideál 80k

MM: Jak vidíš vztahy s Mirkem?
MŠ: 3 roky jsme spolupracovali a nikdy jsem neměl osobní problém. Podle mě vztah na osobní rovině narušený není. V politice je třeba umět vycházet a spolupracovat s lidmi, v OSD nebo ANO jsou taky složití lidé. Beru to tak, že musím s lidmi spolupracovat. Doufám, že Mirek s náma spolupracovat bude a bude pomáhat na kampani. Má osobní problémy, které chápu, otázka je jak by to působilo na voliče. Považuju přítomnost na kandidátce jako rizikový faktor, právě kvůli tomudle. Novináři se na to budou ptát.

AM: Já na to navážu. Ty jako lídr, jak jsi v pohodě s tím že más na kandidátce někoho s exekucí kvůli neplacení výživného? Jsi zodpovědný za úspěch kampaně.
MŠ: Velmi dobrá otázka, nad kterou přemýšlím už řadu týdnů a nevím jak to komunikovat. Problematiku exekucí přednáším na škole, vždycky tvrdím, že je jednoduché se tam dostat, obzvlášť když nemají gramotnost. Exekuce na neplacení výživného je ale něco jiného. Já neznám u Mirka okolnosti, tajil nám to, vždy tvrdil, že osobní problém nemá. Byl-li bych lídr, spojil bych se s mediálním odborem pirátů a poradil se jak to komunikovat.

AM: Nebylo by to zajímavé komunikovat už před volbou? Je sice blbá nálada ve straně i MS, todle by to mohlo zhoršit, ale je tu i otázka komunikace vůči voličům. Přemýšlíš, zda-li to komunikovat už v primárkách?
MŠ: Nejsem zodpovědný, zda bude nebo nebude Mirek zvolen, v primárkách to komunikovat nechci. Značná část pirátů to ví, zaznělo to na schůzi MS, každý člen si mohl přečíst zápis. Nechci to komunikovat ani víc komentovat v rámci primárek, ode mě jako kandidáta je to nevhodné.

AM: Teď je to tak, že prochází lidi co neznáme, místní lidi co volí celé MS.
MŠ: Nám se v 2018 stalo, že v krpoli jeden člověk odstoupil, nebylo jednoduché sehnat 30 lidí. Jeden kamarád přivedl kamaráda, že by za nás kandidoval. Tendle člověk se dostal pod vliv Slušných lidí, že tu chceme islám a podobně, ten člověk odstoupil, už to nešlo vzít zpět. Já se bojím toho, koho nám ta členská základna navolí na místo 15 a my toho člověka nebudeme znát. A ono se pak může stát něco podobného.

MM: Ta volba bude trošku jinak, primárně další místa budou od týmu.
AM: To riziko tu je, je třeba mít náhradníky a to riziko zmenšovat. Ani ta vaše volba nemusí být bez rizika.
MŠ: Těsně před volbama už se náhradník neaplikuje, tam už pak skončíš bez lidí. Ti náhradníci jdou jen dokud jde měnit kandidátku.
FH: Bude to na lídrovi a čele aby si ty lidi co nejvíc prověřili.

AM: Mirek naznačil, že kvůli tobě je nízký koaliční potenciál, jaký vidíš koaliční potenciál? Vidíš to reálně na koalici, co ODS, jiné strany?
MŠ: K mému potenciálu, říkám narovinu 4 roky jsme byli tvrdá opozice. Vždy jsem se ptal na nesrovnalosti, zabralo to 15-20 min, ODS se to nelíbilo. Interpeloval jsem, často jsem se ptal a věřím, že se jim to nelíbilo. Vždy jsem se ale pohyboval v mezích slušnosti a nepoužíval sprostá slova. Jitka by to mohla potvrdit, předložila návrh na PARO, rada to shodila, my jsme se snažili to pak v zastupku přehlasovat. Měli jsme být hodná opozice aby nás pak vzali do party nebo za občany bojovat a tím oslovovat voliče? Lidi se i ozývali a chválili nás. Před tím todle nebylo, vládlo se vlastně bez opozice. Z tohodle Mirek asi dovozuje, že jsem nepřijatelný. ODS a ANO jsou pragmatici.
Koaliční potenciál - teď je v zastupku 9 stran, nemyslím, že jich bude tolik. 6 stran bylo v opozici, koalice byla ANO, ODS, KDU, bylo to asi domluveno už před volbama. Se SZ a Top09 jsme dobře kooperovali, dovedu si s nimi představit spolupráci i dál. TOP09 bude s ODS, beru to jako dobrou zprávu, beru TOP jako element, který může pomoct s vyjednáním koalice i třeba pro nás, v ODS koaliční potenciál vidím. Co ANO nevím, narovinu je to špatná značka, ale pro mě je důležitá shoda na programu, chceme věci stran transparentnosti - jmenovitá hlasování a přenosy, bez tohodle do koalice nepůjdeme. S ANO spíš koalici nechci, ale lidsky si to dovedu představit, není to KSČM nebo Královopolští Patrioti.

MM: Co KDU?
MŠ: Já obecně s KDU problém nemám, oni, myslím si, nemají nikoho, s kým by nešli. Každá koalice v Krpoli asi bude muset mít ODS nebo ANO, bez nich většina nebude. Pokud budou lidovci potřeba, budou tam a nemám s tím problém.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Marciniszyn za příspěvky (celkem 4):
Silvie.Mrkvanova, Filip.Slany, Jiri.Ulip, Marek.Lahoda

Předseda MS Brno
Zastupitel Brno-střed
Tel: 736 538 973
Email: michal.marciniszyn@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Brno“