paveltucek píše: ↑30 bře 2022, 18:58
Z pohledu lobbingu a korupčního potenciálu není zrušení letního času zajímavé (snad až na profit farmaceutického průmyslu ze zvýšené nemocnosti).
Zdroj: https://www.czechsight.cz/proc-by-pro-n ... -zachovat/
Proto považuji neschopnost Evropského Parlamentu uvést své vlastní rozhodnutí z roku 2018 v platnost jako jasný důkaz nefunkčnosti této instituce.
Zdroj: https://www.europarl.europa.eu/news/en/ ... me-in-2021
Jak asi může EP rozhodnout ve věcech velkého byznysu, které ovlivňují profit nadnárodních korporací s obratem vyšším než HDP většiny členů EU?!
Prosím @Mikulas.Peksa reakci. Děkuji.
Viz starší vyjádření @Marketa.Gregorova https://www.seznamzpravy.cz/clanek/toto ... lni-174493
NA ZÁKLADĚ PRECEDENSU ÚSTAVNÍHO SOUDU JE PRO MAJITELE/AUTORA VLÁKNA PŘÍPUSTNÉ (FAŠISTICKY) OMEZIT JEHO UŽÍVÁNÍ POKUD JE ZÁROVEŇ NA FÓRU K DISPOZICI MNOŽSTVÍ JINÝCH VLÁKEN, KTERÉ MŮŽE VILETA PLEVELIT. VILETA TENTO ROZSUDEK OBHAJUJE, TAK AŤ MI SEM VILETA A JEHO TROLLÍ BANDA PROSÍM NELEZOU 
Asi úplně nevím, proč jsem volán. Zrušení letního času je věc, která byla prohlasována v předchozím volebním období - v tom současném jsme jí neřešili. Jediný z Pirátů, kdo se k ní mohl vyjádřit, je němec Felix Reda, a ten už (bohužel) po nějakých peripetiích není ve straně.
Ta legislativa je napsaná blbě v tom smyslu, že ponechává samotnou implementaci v rukou Rady členských států. To je v podstatě zaručený univerzální recept na průšvih, resp. aby se libovolná věc prostě nestala. Oni se začnou hádat "co je čí národní zájem" a neudělají nikdy nic. Bohužel rozhodování v EU funguje způsobem "všechno musí odsouhlasit jak Evropský parlament tak Rada", čili pokud se páni ministři rozhodnou, že se nad tím chtějí pohádat a zaseknout to, tak se to stane.
Tenhle zákon měl být napsaný způsobem "vypíše se jedno celoevropské referendum a lidi v Evropě rozhodnou, jestli chtějí letní čas". Ale nestalo se. Nevím, kdo to vyjednával - z Česka se tím chlubil lidovec Pavel Svoboda. Tak stížnosti adresovat na něj.
Asi můžu - pokud je zájem - poslat otázku na Komisi, zda-li by ten zákon nechtěli znovu otevřít a přejednat. My totiž nemůžeme vyvolat změnu zákona sami (Rada měla obavu, že by snad Evropský parlament mohl chtít proaktivně řešit věci, takže když se sepisovaly zakládající smlouvy EU, ponechala zákonodárnou iniciativu pouze Komisi).